Wpisy użytkownika Krzysztof Sierota z dnia 3 września 2009

Liczba wpisów: 2

krzysztofsierota
 
news.cnet.com/8301-1001_3-10334285-92.html…

Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. System patentowy rodem z USA prowadzi do zatrzymania rozwoju oraz utrzymania statusu quo.

Ma być może zalety dla krajów rozwiniętych, dla rozwijających się jest kulą u nogi.

Ciekawe swoją drogą jest wzrastające znaczenie korporacji vs jednostka na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci.
  • awatar Tomasz Wójcikowski: Od dawna mówi się, że system patentowy powstrzymuje rozwój przemysłu i nauki w USA. Ciekawe jednak, że pomimo nagłaśnianych pojedynczych przypadków, niewiele firm decyduje się przenieść swoje oddziały R&D do Europy. Może więc nie jest tak źle.
  • awatar Krzysztof Sierota: Bo ten system cementuje pozycje gigantów na rynku patentowym, IBM, Microsoft i innych. Im oczywiście nie jest źle. Jeśli jednak spojrzymy z punktu widzenia jednostki, dobrze moim zdaniem nie jest.
  • awatar Krzysiek: Bydlaki potrafią: krzysiek.pinger.pl/m/1815655 Sprawa podobna, bo również oparta w znacznej mierze o lobby dużych graczy.
Pokaż wszystkie (6) ›
 

krzysztofsierota
 
Google otrzymał patent na 'wygląd strony z wyszukiwarką'.

www.internetstandard.pl/(…)Google.opatentowalo.wygl…

Czy 'wygląd strony z wyszukiwarką' jest czymś niesamowicie popychającym ludzkość do przodu? Czy firma, która go pierwsza wprowadziła powinna móc powstrzymać inne firmy od zastosowania podobnego wyglądu?

Google w US otrzymało wyłączność do umieszczenia dużego okna wyszukiwania nad 2 guzikami na pustej stronie.

Czy ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości, że nie powinniśmy dopuścić do realizacji pomysłu 'globalny system patentowy rodem z US' ??